تکنولوژی

13 راه برای افزایش سرعت اندروید

تشخیص اینکه چرا اندروید کند است می‌تواند دشوار باشد، زیرا ممکن است تعدادی از مشکلات مربوط به نرم‌افزار یا سخت‌افزار یا ترکیبی از هر دو باشد! خوشبختانه، مقصر احتمالاً مربوط به نرم‌افزار است، به این معنی که مراحل زیادی وجود دارد که می‌توانید برای سریع‌تر کردن اندروید انجام دهید، همه آنها کاملاً رایگان و امتحان کردن آنها آسان است.

چرا اندروید شما خیلی کند است؟

همه دلایل کندی اندروید را می توان در دو چیز خلاصه کرد: نرم افزار و سخت افزار.

مشکلات نرم افزاری معمولاً به دلیل فضای ذخیره سازی و حافظه محدود به وجود می آیند، که زمانی اتفاق می افتد که تعداد برنامه ها و فایل های زیادی روی دستگاه وجود داشته باشد. همچنین ممکن است اشکالات نرم افزاری حل نشده ای از یک برنامه یا سیستم عامل قدیمی وجود داشته باشد.

علاوه بر این، باتری معیوب یا سایر سخت افزارهای معیوب عملکرد اندروید را محدود می کند.

دستگاه شما به طور کلی، و هر برنامه ای که نصب شده است، دائماً برای منابع در حال رقابت هستند. وقتی به اندازه کافی برای دور زدن وجود نداشته باشد، اندروید کند می‌شود، برنامه‌ها زمان بیشتری برای باز شدن می‌برند و هیچ چیز مانند گذشته نرم نمی‌شود.

چگونه اندروید را سریعتر کنیم

چیزهای کمی به اندازه یک تلفن کند خسته کننده هستند، اما در این لیست طولانی غرق نشوید. چند نکته اول باید برای بهبود عملکرد قابل توجه، به خصوص برای گوشی های واقعا کند کافی باشد. اما توصیه می کنیم تمام این مراحل را انجام دهید. فقط کافی است دستگاه اندرویدی خود را چند بار ریستارت کنید که از آن عبور می کنید.

ابتدا سرعت اینترنت خود را تست کنید! به راحتی می توان یک تلفن کند را با اینترنت کند ترکیب کرد. تلفن یا رایانه لوحی شما ممکن است خوب کار کند، فقط در یک شبکه کند. چرا اینترنت من خیلی کند است؟ مقاله توضیح می دهد که چرا اتصال اینترنت شما ممکن است کند باشد.

۱. برنامه هایی را که در حال حاضر نیازی به استفاده از آنها ندارید ببندید. حافظه ای که قبلا استفاده شده بود برای سایر برنامه هایی که می خواهید اولویت بندی کنید در دسترس خواهد بود.

۲. پوشه های سطل زباله را خالی کنید. به گفته گوگل، دستگاه‌های اندرویدی زمانی که فضای ذخیره‌سازی رایگان به زیر ۱۰ درصد می‌رسد ممکن است با مشکلات عملکردی مواجه شوند.

مدیر فایل نصب شده روی دستگاه شما، مانند برنامه Google’s Files، راه آسانی برای انجام این کار ارائه می دهد، اما برنامه های اختصاصی پاک کننده آشغال برای اندروید نیز وجود دارد.

این کاملاً ضروری نیست زیرا اکثر پوشه‌های سطل زباله یک فایل حذف شده را فقط ۳۰ روز قبل از حذف خودکار آن نگه می‌دارند. با این حال، اگر اغلب فایل‌ها را حذف می‌کنید، ممکن است داده‌های غیرضروری زیادی داشته باشید که بیهوده فضا را اشغال می‌کنند.

۳. برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید و ویجت های غیر ضروری را حذف کنید. تعداد زیادی که در یک زمان استفاده می شوند، تقاضا برای حافظه را افزایش می دهند، که می تواند برای افزایش سرعت تلفن شما آزاد شود.

هرچه برنامه ها و ویجت های کمتری داشته باشید، از فضای ذخیره سازی و حافظه کمتری استفاده می کنند. این یکی از دلایلی است که چرا یک تلفن کاملاً جدید سریعتر از تلفنی است که در طول زمان درهم و برهم انباشته شده است.

اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید که از چه چیزی جدا شوید، برنامه‌هایی را که سریع‌ترین شارژ باتری شما را خالی می‌کنند حذف کنید یا به تنظیمات > برنامه‌ها > برنامه‌های استفاده نشده بروید.

حذف ویجت ها در بین گوشی ها کمی متفاوت عمل می کند، اما یکی از راه ها این است که روی ویجت ضربه بزنید و نگه دارید و آن را به بخش Remove بکشید. همین کار را برای برنامه ها انجام دهید، اما Uninstall را انتخاب کنید.

اگر اندروید اخیراً شروع به تاخیر کرده است، به احتمال زیاد مشکل یک برنامه یا ویجت اخیراً نصب شده است. چند مورد آخری را که به دستگاه خود اضافه کرده اید مرور کنید و هر کدام را حذف کنید و بعد از هر بار حذف بررسی کنید که آیا این کار باعث افزایش سرعت اندروید می شود یا خیر.

۴. کش برنامه ها را پاک کنید. این در صورتی مفید است که یک برنامه خاص باعث مشکلات عملکردی شود، زیرا مقداری از فضای ذخیره‌سازی مورد استفاده برنامه را پاک می‌کند، که می‌تواند در کند به نظر رسیدن اندروید مقصر باشد.

۵. از اجرای برنامه ها در پس زمینه جلوگیری کنید. برنامه‌هایی که سرویس‌های پس‌زمینه را راه‌اندازی می‌کنند، منابع محدود سیستم مانند حافظه را مسدود می‌کنند، که به نوبه خود باعث کندی تلفن شما می‌شود.

۶. همه برنامه های خود را به روز کنید. این اطمینان حاصل می کند که آنها آخرین به روز رسانی ها را از هر توسعه دهنده مربوطه دریافت کرده اند. یک به‌روزرسانی می‌تواند مشکل مربوط به حافظه یا مشکل دیگری را که باعث کاهش سرعت دستگاه شما می‌شود، برطرف کند.

۷. سیستم عامل اندروید را به روز کنید. مشابه به‌روزرسانی‌های برنامه، سیستم عامل قدیمی می‌تواند دلیل کند بودن اندروید باشد و ممکن است یک به‌روزرسانی برای رفع این مشکلات کافی باشد.

بسته به دستگاهی که دارید، ممکن است نتواند آخرین نسخه اندروید را اجرا کند، یا اگر می‌تواند، اما نمی‌توانید فضای کافی برای اجرای روان آن را آزاد کنید، در واقع می‌تواند کار را حتی کندتر کند. اگر ریشه مشکل شما همین است، جز تهیه یک گوشی جدید، کار کمی می توانید انجام دهید.

۸. برنامه های خود را با نسخه های Lite جایگزین کنید. برخی از شرکت ها نسخه جایگزینی از برنامه های خود را برای دستگاه هایی با حافظه یا فضای ذخیره سازی کم تولید می کنند.

برخی از نمونه ها عبارتند از Facebook Lite، Spotify Lite، Twitter Lite، Google Maps Go و Google Go.

۹. یک اسکنر ویروس نصب کنید و از آن برای بررسی و حذف ویروس ها استفاده کنید.

افزودن یک برنامه دیگر به یک گوشی کند ممکن است معکوس به نظر برسد، اما باید دید که آیا این مشکل است یا خیر.

اگر بدافزار دارید، بدون شک حافظه و فضای ذخیره سازی ارزشمندی را که بقیه گوشی شما به آن نیاز دارند، در اختیار دارید. همچنین، ویروس احتمالاً بدون اینکه شما بدانید کار خطرناکی انجام می دهد.

۱۰. تصویر زمینه خود را به یک تصویر ثابت تغییر دهید.

این تنها در صورتی مرتبط است که یک والپیپر ویدیویی درست کرده باشید، که بیشتر از یک کاغذ دیواری ثابت، سخت‌افزار را متضرر می‌کند و در نتیجه احتمال کاهش سرعت گوشی شما بیشتر است.

۱۱. ببینید برنامه‌ها چقدر از حافظه استفاده می‌کنند، و هر چیزی که برای شما منطقی است را حذف یا خاموش کنید.

برای انجام این کار باید گزینه های توسعه دهنده را فعال کنید. سپس به Settings > System > Developer options > Memory > Memory used by apps بروید. می توانید میزان مصرف حافظه را در روز گذشته مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید برنامه‌ای را از آن صفحه خاموش کنید، از لیست روی آن ضربه بزنید و سپس از منوی سه نقطه‌ای برای یافتن توقف اجباری استفاده کنید.

مدیریت رم در اندروید

۱۲. مقیاس انیمیشن سیستم را کوتاه کنید. این مدت زمانی است که اندروید برای نمایش انیمیشن‌ها، مانند هنگام باز کردن یک برنامه، پیکربندی شده است. این که آیا این واقعاً سرعت تلفن شما را افزایش می دهد تأثیر کمی دارد زیرا بدون شک باعث می شود که سریعتر احساس شود.

برای انجام این کار، اگر قبلاً این کار را نکرده اید، گزینه های توسعه دهنده را فعال کنید و سپس آن تنظیمات را باز کنید تا سه گزینه (در قسمت Drawing) پیدا کنید: Window animation scale, Transition animation scale, و Animator duration scale. هر یک از آنها را به چیزی سریعتر تغییر دهید، مانند ۰.۵x.

تغییر سرعت انیمیشن در اندروید

۱۳. دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. این کاملاً همه چیز را پاک می کند، از جمله همه برنامه های ما، فایل های دانلود شده، متون و غیره.

از نظر نرم‌افزاری، این تنها راهی است که می‌توانید گوشی یا تبلت خود را به حالت اولیه‌ای که در آن ایجاد شده بود برگردانید.

اگر می‌خواهید بازنشانی کامل را متوقف کنید، اندروید را به حالت امن راه‌اندازی کنید. اگر تلفن شما در آن حالت بدون مشکل کار می کند، به احتمال زیاد هنوز یک مشکل نرم افزاری وجود دارد، بنابراین بازنشانی به تنظیمات کارخانه منطقی است.

آیا زمان یک گوشی جدید فرا رسیده است؟

در پایان، تلفن یا تبلت شما ممکن است آنقدر قدیمی باشد که نمی تواند پاسخ دهد و با سرعتی که شما معقول می دانید کار کند. اگر نمی توانید به آخرین سیستم عامل اندروید آپدیت کنید و تعویض قطعات چیزی نیست که بخواهید امتحان کنید، بهتر است یک گوشی جدید بخرید.

 

به این مطلب امتیاز بدهید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x