بیوگرافی

بیوگرافی حامد کمیلی؛ زندگی شخصی (همسر وفرزندان)

به گزارش ماندالا مگ، حامد کمیلی یکی از بازیگران مشهور و محبوب سینما و تلویزیون است که با نقش الیاس در سریال اغما شناخته شد. در این مقاله نگاهی به بیوگرافی حامد کمیلی داریم.

بیوگرافی حامد کمیلی موضوعی است که در این مقاله از ماندالا مگ به آن پرداخته‌ایم. این بازیگر مستعد اصفهانی، متولد سال 1361، یک بار برنده سیمرغ بلورین جشنواره تئاتر فجر شده است. کمیلی بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و سپس قدم به تلویزیون، سینما و شبکه نمایش خانگی گذاشت. به جرات می‌توان وی را یکی از کم‌‌حاشیه‌ترین بازیگران سینمای ایران دانست، هرچند که بازهم کاملا از گزند شایعات مصون نمانده است. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مربوط به زندگی شخصی و شغلی حامد کمیلی را یکجا جمع‌آوری کرده و در اختیار شما خواننده محترم بگذاریم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین بازیگران مرد ایرانی و مقاله بهترین بازیگران جوان سینمای ایران را نیز از دست ندهید.

اطلاعات شخصی حامد کمیلی

در ادامه اطلاعات شخصی حامد کمیلی را به صورت تیتروار با هم می‌خوانیم و سپس به سراغ جزئیات بیشتری در زندگی این بازیگر خواهیم رفت.

اطلاعات شخصی حامد کمیلی / زندگی خصوصی حامد کمیلی

نام و نام خانوادگی سید حامد کمیلی
تاریخ تولد 14 تیر 1361
محل تولد اصفهان
سن حامد کمیلی 41 سال
قد حامد کمیلی 185 سانتیمتر
تحصیلات کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی
وضعیت تاهل مجرد
فرزندان حامد کمیلی بدون فرزند

زندگی خصوصی حامد کمیلی

زندگی نامه حامد کمیلی را با نگاهی به زندگی شخصی وی آغاز می‌کنیم. حامد کمیلی، فرزند منصور، متولد 14 تیر 1361 در اصفهان است. او دو برادر به نام‌های احسان و ایمان دارد که دوقلو هستند و به خانواده بسیار اهمیت می‌دهد. کمیلی فوق‌دیپلم کامپوتر دارد ولی در ادامه راه رشته‌اش را تغییر داد و لیسانس و فوق‌لیسانس مدیریت بازرگانی گرفت. البته که این جوان ایرانی از دوران نوجوانی به بازیگری علاقمند شد و در کنار تحصیل در دانشگاه، بازیگری را نیز فراموش نکرد. در بخش بعدی بیشتر درباره زندگی شغلی وی توضیح می‌‌دهیم.

زندگی شغلی حامد کمیلی

در بیوگرافی حامد کمیلی این بخش اهمیت بسیاری دارد، زیرا ما را با راه و روش این بازیگر مستعد سینما و تلویزیون آشنا می‌کند. شاید خواندن این بخش از بیوگرافی حامد کمیلی به شما کمک کند مسیر خود در بازیگری را بیابید.

کمیلی بازیگری را از تئاتر در اصفهان آغاز کرد و آن را در تهران ادامه داد. وی در تهران در رشته تئاتر زیر نظر اساتیدی همچون فریدون خسروی و گلاب آدینه درس خواند و بدین ترتیب بر دانش خود در این زمینه افزود. پس از آن با حضور در دانشگاه سوره به صورت آزاد، تحت تعلیم اساتیدی نظیر مرحوم حمید سمندریان و قطب‌الدین صادقی قرار گرفت.

همسر حامد کمیلی / زندگی شغلی حامد کمیلی

حامد کمیلی در سال 1384 با فیلم پای پیاده به کارگردانی اصغر تسلی وارد تلویزیون شد. یک سال بعد در مجموعه تلویزیونی پرواز در حباب و سریال به دنیا بگویید بایستد حاضر شد و با استعدادی که از خود نشان داد، نامش بر سر زبان‌ها افتاد. سال 86 و بازی در نقش الیاس در سریال مناسبتی اغما، او را تبدیل به یکی از مشهورترین چهره‌های تلویزیونی کرد.

حامد کمیلی در سینما نیز بسیار عالی ظاهر شد. در سال 1387 سه فیلم سینمایی با بازی حامد کمیلی به روی پرده سینماها رفت: فیلم تردید از واروژ کریم مسیحی، فیلم دو خواهر از محمد بانکی و فیلم پسر آدم دختر حوا به کارگردانی رامبد جوان. کمیلی با فیلم تردید برای اولین بار نامزد سیمرغ بلورین شد و فیلم پسر آدم دختر حوا بر شهرت و محبوبیت وی نزد مردم افزود.

حامد کمیلی در تئاتر، تلویزیون، سینما و شبکه نمایش خانگی فعالیت بسیاری داشته که در ادامه می‌بینید.

فیلم های حامد کمیلی

فیلمهای حامد کمیلی را در دو جدول جداگانه، فیلم‌های سینمایی و فیلم‌های تلویزیونی برای شما آماده کرده‌ایم.

فیلم‌های سینمایی

سال / نام فیلم / کارگردان

1401 روایت ناتمام سینما علیرضا صمدی
1400 2888 کیوان علی‌محمدی/ علی اکبر حیدری
1399 آهو هوشنگ گلمکانی
1399 جوجه تیغی مستانه مهاجر
1398 خوب، بد، جلف 2: ارتش سری پیمان قاسم‌خانی
1398 سازهای ناکوک علی حضرتی
1397 سینما شهر قصه کیوان علی‌محمدی
1397 جمشیدیه یلدا جبلی
1396 لیلاج داریوش یاری
1395 گیلدا کیوان علی‌محمدی/ امید بنکدار
1395 راه رفتن روی سیم احمدرضا معتمدی
1395 ایتالیا ایتالیا کاوه صباغ‌زاده
1394 سیانور بهروز شعیبی
1392 خانه‌ای کنار ابرها سیدجلال دهقانی اشکذری
1390 زیباتر از زندگی انسیه شاه حسینی
1389 پایان نامه حامد کلاهداری
1389 اخلاقتو خوب کن مسعود اطیابی
1389 هرچی خدا بخواد نوید میهن‌دوست
1389 دردسر بزرگ مهدی گلستانه
1389 پرستوهای عاشق فریال بهزاد
1388 دلقک‌ها عباس مرادیان
1388 شکلات داغ حامد کلاهداری
1387 پسر آدم دختر حوا رامبد جوان
1387 دو خواهر محمد بانکی
1387 تردید واروژ کریم مسیحی

بیوگرافی حامد کمیلی

فیلم‌های تلویزیونی

سال / نام فیلم / کارگردان

1388 وقتی نبودم داریوش یاری
1388 طلاق به سبک ایرانی فرید کلهر
1388 فراری سعید عالم زاده
1387 بگو که رویا نیست مهدی گلستانه
1386 حرف ربط فریدون خسروی
1386 عبور از شب مهدی کرم پور
1386 گوشه نشینان سیروس مقدم
1385 مجلس آخر، ذبح اسماعیل سیروس مقدم

سریال های حامد کمیلی

سریال های حامد کمیلی شامل دو بخش سریال‌های تلویزیونی و سریال‌های شبکه نمایش خانگی است که در دو جدول زیر نام آنها را مشاهده می‌کنید.

سریال‌های تلویزیونی

سال / نام سریال / کارگردان

1394 نفس گرم محمدمهدی عسگرپور
1393 پرده نشین بهروز شعیبی
1392 پروانه جلیل سامان
1386 پیامک از دیار باقی سیروس مقدم
1386 خانه شش در مجید جوانمرد
1386 نقش جهان فریدون خسروی
1386 ملک دل محمد درمنش
1386 خط شکن مسعود تکاور
1386 اغما سیروس مقدم
1385 به دنیا بگویید بایستد محمدرضا آهنج
1385 پرواز در حباب سیروس مقدم
1384 پای پیاده اصغر توسلی

سال / نام سریال / کارگردان

1402 مرداب برزو نیک‌نژاد
1400 قبله عالم حامد محمدی
1399 خوب، بد، جلف: رادیواکتیو محسن چگینی
1397 رقص روی شیشه مهدی گلستانه

فیلم های حامد کمیلی / سریال های حامد کمیلی

تئاترهای حامد کمیلی

سال / نام اثر / کارگردان

1401 دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد هادی مرزبان
1396 شوایک، سرباز ساده دل حمیدرضا نعیمی
1394 ریچارد حمیدرضا نعیمی
1394 اتاق498 کامیار صالح پور

جوایز و افتخارات حامد کمیلی

حامد کمیلی در سال 1387 با فیلم تردید به کارگردانی واروژ کریم مسیحی وارد سینما شد. این فیلم باالهام از نمایشنامه هملت اثر ویلیام شکسپیر ساخته شده است. فیلم سینمایی تردید افتخارات بسیاری در جشنواره فیلم فجر سال 87 کسب کرد که مهمترین آن کسب سیمرغ بلورین بهترین فیلم بود. حامد کمیلی نیز با این فیلم نامزد سیمرغ بلورین در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. لازم به ذکر است که کمیلی یک بار برنده جایزه بهترین بازیگر در جشنواره تئاتر فجر شده و جایزه‌اش را از دستان علی نصیریان دریافت کرده است.

حواشی حامد کمیلی

بازیگری حامد کمیلی

به طور کلی می‌توان گفت که حامد کمیلی یکی از بی‌حاشیه‌ترین بازیگران ایرانی است. البته که به تبع شهرتی که دارد، قطعا گاهی اوقات خبرها و حواشی خاصی برای او ایجاد شده است.

اولین بار بازی در فیلم پایان نامه (1389) به کارگردانی حامد کلاهداری، او را درگیر برخی حواشی کرد. این فیلم به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری 22 خرداد 1388 می‌پردازد. فیلم سینمایی پایان نامه در گیشه بسیار بد عمل کرد و منتقدان سینمایی از آن به عنوان “بدترین فیلم سال” یاد می‌کنند. حامد کمیلی اولین بار در برنامه هفت با مجری‌گری فریدون جیرانی، از مردم برای بازی در فیلم پایان‌نامه عذرخواهی کرد. چندی بعد در یک مصاحبه با رضا رشیدپور بار دیگر بابت بازی در این فیلم معذرت خواست. رشیدپور گفت: “حامدجان منظورت فیلم پایان‌نامه بود؟” کمیلی در پاسخ گفت: “آقای رشیدپور مردم ما انقدر آگاه هستند که نیاز به توضیح اضافه نباشد. باز هم ازشون معذرت می‌خوام.”

دومین حاشیه ایجاد شده برای حامد کمیلی انتشار عکس وی با تینا آخوند تبار بود. ماجرا از آنجا شروع شد که عکسی ار این دو نفر در یک جمع فرهنگی منتشر گشت که حامد دستانش را دور تینا حلقه کرده بود. حواشی پیرامون عکس افزایش یافت و برخی تینا را همسر حامد کمیلی می‌دانستند. در همین راستا حامد اعلام کرد که در آن زمان قرار بوده باهم ازدواج کنند و به هم محرم شده بودند. اما درنهایت این آشنایی به ازدواج نرسید.

حقایق پنهان حامد کمیلی

شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بیوگرافی حامد کمیلی و به طور کلی بیوگرافی بازیگران، همین بخش حقایق پنهان باشد. حامد کمیلی بازیگر جوانی است که طرفداران بسیاری دارد و قطعا آشنایی بیشتر با زندگی او برای طرفداران نیز جالب است. در ادامه برخی حقایق مربوط به این بازیگر را با هم می‌خوانیم.

  • کمیلی در موسیقی دستی بر آتش دارد و پیانو و تار می‌نوازد.
  • حامد بهداد تاثیر بسیاری بر زندگی هنری او داشته و سعی می‌کند با توجه به تاثیراتی که گرفته شیوه خاصی از بازیگری را در پیش گیرد.
  • کمیلی در میان ورزش‌ها به بسکتبال علاقه خاصی دارد و یک بسکتبالیست حرفه‌ای محسوب می‌شود.
  • او در اوقات فراغتش کتاب می‌خواند و به خصوص به کتاب‌های روانشناسی بسیار علاقه دارد.
  • کمیلی در میان بازیگران خارجی طرفدار آل پاچینو و شان پن است.
  • در میان بازیگران بزرگ ایرانی، کمیلی طرفدار علی نصیریان، پرویز پرستویی و رضا کیانیان است.

سخن پایانی

در این مقاله از ماندالا مگ با بیوگرافی حامد کمیلی با شما همراه شدیم. این بازیگر جوان و بااستعداد با حضور در نقش‌های مختلف نشان داد که استعداد و پشتکار کافی برای تبدیل شدن به یک بازیگر مشهور را دارد. وی چند سالی است در تلویزیون حضور ندارد و تمرکز خود را روی فیلم‌های سینمایی منتخب و سریال‌های شبکه خانگی گذاشته است. نظر شما درباره بازی حامد کمیلی چیست؟ به نظر شما کدام نقش‌آفرینی او بیش از همه در ذهن مخاطب باقی مانده است؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

منبع: پلازا

به این مطلب امتیاز بدهید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x