اخبار

لیست کامل برندگان جوایز فیلم بفتا 2024 + اسامی نامزدها

به گزارش ماندالا مگ، دقایقی پیش ۷۷امین دوره جوایز فیلم بفتا BAFTA Film Awards به پایان رسید و برندگان جوایز امسال مشخص و معرفی شدند. در جوایز امسال فیلم Oppenheimer مانند بخش اعلام نامزدی‌ها به ستاره مراسم امشب نیز تبدیل شد و توانست ۷ جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم سال از نگاه بفتا را دریافت کند. فیلم اوپنهایمر همچنین توانست جایزه بهترین کارگردانی برای کریستوفر نولان، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کیلین مورفی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای رابرت داونی جونیور، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین و بهترین فیلم‌برداری را دریافت کند.

فیلم Poor Things دیگر ستاره مراسم بفتا ۲۰۲۴ بود و توانست ۵ جایزه به خانه ببرد که اما استون برای آن جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد و این فیلم همچنین جوایز دیگری از جمله بهترین طراحی لباس، بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی، بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین طراحی صحنه را دریافت کرده است. همچنین فیلم The Zone of Interest با ۳ جایزه و فیلم The Holdovers با ۲ جایزه دیگر فیلم‌های موفق بفتا امسال هستند.

انیمه The Boy and the Heron نیز با بردن جایزه بهترین انیمیشن سال شانس خود را برای مراسم اسکار ۲۰۲۴ افزایش داد. فیلم Barbie، فیلم Maestro، فیلم All of Us Strangers و فیلم Saltburn هم با نبردن هیچ جایزه‌ای بزرگ‌ترین بازندگان بفتا ۲۰۲۴ لقب گرفتند. با ذکر این نکته که برندگان با رنگ قرمز مشخص شده‌اند، در ادامه می‌توانید فهرست کامل برندگان ۷۷امین دوره جوایز فیلم بفتا را مشاهده کنید:

کیلین مورفی، کریستوفر نولان و امیلی بلانت در پشت صحنه فیلم اپنهایمر

لیست برندگان بفتا ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

بهترین فیلم  اوپنهایمر
بهترین فیلم بریتانیایی  منطقه مورد علاقه
بهترین فیلم اول بریتانیایی  مامان زمین
بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان  منطقه مورد علاقه
بهترین مستند  ۲۰ روز در ماریوپل
بهترین فیلم انیمیشن  پسر و حواصیل
بهترین کارگردانی  اوپنهایمر
بهترین فیلمنامه اصلی  آناتومی یک سقوط
بهترین فیلمنامه اقتباسی داستان‌های آمریکایی
بازیگر نقش اول زن  اما استون (بیچارگان)
بازیگر نقش اول مرد  کیلیان مورفی (اوپنهایمر)
بازیگر نقش مکمل زن  داوین جوی راندولف (جاماندگان)
بازیگر نقش مکمل مرد  رابرت داونی جونیور (اوپنهایمر)
موسیقی فیلم  اوپنهایمر (لودویگ گورانسون)
ستاره نوظهور  میا مک کنا بروس (چگونه رابطه داشته باشیم)
انتخاب بازیگر  سوزان شاپ‌میکر (جاماندگان)
تدوین  جنیفر لیم (اوپنهایمر)
فیلم‌برداری  هویته فون هویتما (اوپنهایمر)
طراحی تولید  شونا هیث، جیمز پرایس و ژوشا میهالک (بیچارگان)
طراحی لباس  هالی وادینگتون (بیچارگان)
گریم  نادیا استیسی، مارک کولیر، جاش وستون (بیچارگان)
جلوه‌های ویژه  سیمون هیوز (بیچارگان)
صدابرداری  جانی برن و تارن ویلرز (منطقه مورد علاقه)

 

لیست نامزدهای جشنواره فیلم بفتا ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

نامزدهای بهترین فیلم:

  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم The Holdovers
  • فیلم Killers of the Flower Moon
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things

نامزدهای بهترین فیلم بریتانیایی:

  • فیلم All of Us Strangers
  • فیلم How To Have S
  • فیلم Napoleon
  • فیلم The Old Oak
  • فیلم Poor Things
  • فیلم Rye Lane
  • فیلم Saltburn
  • فیلم Scrapper
  • فیلم Wonka
  • فیلم The Zone of Interest

نامزدهای بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

  • فیلم Blue Bag Life
  • فیلم Bobi Wine: The People’s President
  • فیلم Earth Mama
  • فیلم How To Have S
  • فیلم Is There Anybody Out There?

اما استون و رامی یوسف در باغ در فیلم Poor Things

نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان:

  • فیلم ۲۰ Days In Mariupol
  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم Past Lives
  • فیلم Society of the Snow
  • فیلم The Zone of Interest

نامزدهای بهترین کارگردان:

  • بردلی کوپر برای فیلم Maestro
  • اندرو هیگ برای فیلم All of Us Strangers
  • ژوستین تریه برای فیلم Anatomy of a Fall
  • الکساندر پین برای فیلم جاماندگان
  • کریستوفر نولان برای فیلم Oppenheimer
  • جاناتان گلیزر برای فیلم The Zone of Interest

نامزدهای بهترین بازیگر زن:

  • فانتازیا بارینو برای فیلم The Color Purple
  • زاندرا هولر برای فیلم Anatomy of a Fall
  • کری مولیگان برای فیلم Maestro
  • ویویان اپرا برای فیلم Rye Lane
  • مارگو رابی برای فیلم Barbie
  • اما استون برای فیلم Poor Things

پل جیاماتی با چهره‌ای شاداب ایستاده کنار یک درخت کریسمس کج و تزئین نشده در نمایی از فیلم جاماندگان به کارگردانی الکساندر پین

نامزدهای بهترین بازیگر مرد:

  • بردلی کوپر برای فیلم Maestro
  • کولمن دومینگو برای فیلم Rustin
  • پل جیاماتی برای فیلم The Holdovers
  • بری کیوگن برای فیلم Saltburn
  • کیلین مورفی برای فیلم Oppenheimer
  • تئو یو برای فیلم Past Lives

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن:

  • امیلی بلانت برای فیلم Oppenheimer
  • دانیل بروکس برای فیلم The Colour Purple
  • کلیر فوی برای فیلم All of Us Strangers
  • زاندرا هولر برای فیلم The Zone of Interest
  • رزمند پایک برای فیلم Saltburn
  • داواین جوی رندالف برای فیلم The Holdovers

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد:

  • رابرت دنیرو برای فیلم Killers of the Flower Moon
  • رابرت داونی جونیور برای فیلم Oppenheimer
  • جیکوب الوردی برای فیلم Saltburn
  • رایان گاسلینگ برای فیلم باربی
  • پل مسکال برای فیلم All of Us Strangers
  • دومینیک سسا برای فیلم The Holdovers

رابرت داونی جونیور در نمایی سیاه و سفید از فیلم اوپنهایمر به کارگردانی کریستوفر نولان

نامزدهای بهترین انتخاب و استخدام بازیگر:

  • فیلم All of Us Strangers
  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم The Holdovers
  • فیلم How To Have S
  • فیلم Killers of the Flower Moon

نامزدهای بهترین ستاره نوظهور:

  • جیکوب الوردی
  • آیو ادبیری
  • فیبی داینور
  • میا مک‌کنا بروس در (چگونه رابطه داشته باشیم)
  • سوفیا وایلد

نامزدهای بهترین مستند:

  • مستند ۲۰ Days In Mariupol
  • مستند American Symphony
  • مستند Beyond Utopia
  • مستند Still: A Michael J Fox Movie
  • مستند Wham!

نامزدهای بهترین انیمیشن:

  • انیمه The Boy and the Heron
  • انیمیشن Chicken Run: Dawn of the Nugget
  • انیمیشن Elemental
  • انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

شخصیت پسرک درکنار پیرمرد در انیمه The Boy and the Heron

نامزدهای بهترین فیلمنامه اورجینال:

  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم Barbie
  • فیلم The Holdovers
  • فیلم Maestro
  • فیلم Past Lives

نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • فیلم All of Us Strangers
  • فیلم American Fiction
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things
  • فیلم The Zone of Interest

نامزدهای بهترین موسیقی اورجینال:

  • فیلم Killers of the Flower Moon
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things
  • فیلم Saltburn
  • انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

پوستر فیلم آنتومی یک سقوط به کارگردانی ژوستین تریه

نامزدهای بهترین فیلم‌برداری:

  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • هویته فون هویتما در Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

نامزدهای بهترین تدوین:

  • Anatomy of a Fall
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

جفری رایت با تعدادی کتاب در دست داخل یک کتابخانه در نمایی از فیلم داستان آمریکایی به کارگردانی کورد جفرسون

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

نامزدهای بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی:

  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

نامزدهای بهترین صداگذاری:

  • Ferrari
  • Maestro
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Oppenheimer
  • The Zone of Interest

مادر و کودک در فیلم The Zone of Interest

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه:

  • The Creator
  • Guardians of the Galaxy Vol 3
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Napoleon
  • Poor Things

نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • Crab Day
  • Visible Mending
  • Wild Summon

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • Festival of Slaps
  • Gorka
  • Jellyfish and Lobster
  • Such a Lovely Day
  • Yellow

نظر شما در مورد فهرست برندگان جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۴ چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x