فیلم و سریال

بهترین فیلم های مارول 2024 + تاریخ انتشار

به گزارش ماندالا، آشنایی با بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ برای طرفداران ژانر ابرقهرمانی و طرفداران دنیای سینمایی مارول که کم‌تعداد نیستند اهمیت زیادی دارد.

اساسا همواره آثار سینمایی مارول از جمله محبوبترین و پرطرفدارترین فیلم‌های سال هستند و پیگیری خط داستانی جهان مارول برای افراد زیادی در جهان اهمیت دارد.

اخیرا سریال‌های مارول نیز به این مجموعه پرطرفدار اضافه شده‌اند و هر ساله علاوه بر شماری از فیلم‌ها، انتظار فصول جدید سریال‌های مارول را نیز داریم. اما در این مطلب ما قصد داریم شما را با بهترین فیلم های مارول در سال ۲۰۲۴ آشنا کنیم.

بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴

رابطه سونی و مارول در سالیان اخیر، شمار قابل توجهی از فیلم‌های ماندگار را به جا گذاشته که برخی از مهمترین‌های آن‌ها مجموعه فیلم‌های موفق انتقام‌جویان است.

با این حال سری فیلم‌های مارول بسیار گسترده‌تر از مجموعه فیلم‌های انتقام‌جویان است و در سالیان اخیر بعضی فیلم‌های مستقل مارول که بر یک یا دو شخصیت خاص تمرکز کرده‌اند نیز موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورده‌اند. این مسئله سبب شده تا مارول در مدت اخیر تمرکز خاصی بر شخصیت‌های مستقل و فیلم‌های جدید مبتنی بر شخصیت داشته باشد و این روند در سال ۲۰۲۴ نیز ادامه پیدا می‌کند. البته از حق نگذریم رویکرد اخیر مارول در انتشار فیلم‌ها باعث سردرگمی برخی از طرفداران شده و پیگیری دقیق خط داستانی بعضا مخاطبان را مشکلاتی مواجه کرده است.

امسال در ژانر اکشن و ماجراجویی نیز فیلم‌های جذابی اکران می‌شود که در لیست بهترین فیلم های اکشن ۲۰۲۴، بهترین فیلم های ۲۰۲۴ و ترسناک ترین فیلم های ۲۰۲۴ می‌توانید آنها را پیدا کنید. علاوه‌براین، با تماشای بهترین فیلم های کمدی ۲۰۲۴، بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۴، بهترین فیلم های کره ای ۲۰۲۴ و بهترین انیمیشن های ۲۰۲۴ هم می‌توانید لحظه‌های شادی را برای خودتان رقم بزنید.

در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ آشنا کنیم.

مادام وب (Madame Web)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: اس جی کلارکسون
 • بازیگران: داکوتا جانسون، سیدنی سویینی و اما رابرتز
 • تاریخ اکران: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

مادام وب می‌تواند بهترین فیلم مارول ۲۰۲۴ باشد اما این پروژه جاه‌طلبانه به خاطر موقعیتی که از نظر داستانی در دنیای مارول دارد ممکن است به یک شکست تجاری بی‌نظیر هم بدل بشود. در این فیلم مارول جدید ۲۰۲۴ بازیگرانی چون داکوتا جانسون، سیدنی سویینی، اما رابرتز، ایزابلا مرسد و آدام اسکات به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در حال حاضر نقش‌ها مشخص شده و نمی‌دانیم چه کسانی در چه نقش‌هایی ظاهر می‌شوند اما شایعات حاکی از احتمال نمایش مادام ‌وبی متفاوت از کمیک‌ها در این فیلم است. بنابر کامیک‌های مارول مادام وب یک زن مسن، نابینا و فلج با قدرت‌هایی ابرقهرمانی است که می‌تواند به جهان‌های موازی رفت‌وآمد داشته باشد.

با تمام این اوصاف، پیشینه و پتانسیل بالای کتاب مادام وب، استعداد فهرست بازیگران و محبوبیت جهان سینمایی مارول فاکتورهایی است که اجازه می‌دهد تصور کنیم این مورد از جدیدترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ فیلم موفقی خواهد بود.

ددپول ۳ (Deadpool 3)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: شان لوی
 • بازیگران: رایان رینولدز، هیو جکمن، جنیفر گارنر
 • تاریخ اکران: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

قطعا یکی از بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ قسمت سوم ددپول است که می‌تواند آغازگر دوره جدیدی از جهان سینمای مارول با محرویت یک شخصیت ابرقهرمان شیاد باشد. این مورد از فیلم های ۲۰۲۴ مارول برای اکران در ۳ می ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده که مقارن با ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ است.

نکته جالب توجه درباره این مورد از فیلم های جدید مارول ۲۰۲۴ بازگشت هیو جکمن در نقش ولورین است. نقشی که او چندی پیش از آن اعلام بازنشستگی کرده بود.

علاوه بر هیو جکمن، حضور بازیگرانی از قسمت‌های قبلی از جمله لزلی اوگامس در نقش Blind AI و کاران سونی در نقش Dopinder نیز تایید شده است. علاوه بر این حضور اما کورین و متیو مکفادین نیز در فیلم جدید مارول ۲۰۲۴ تایید شده است.

کارگردانی این مورد از فیلم های مارول جدید بر عهده شان لوی است و نویسندگان فیلمنامه نیز رارت ریس و پاول ورنیک هستند. شایعه شده که این فیلم داستانی مربوط به دنیاهای موازی مارول دارد که لوکی و موبیوس در آن سعی در به دام انداختن ددپول دارند.

با توجه به تلاقی سری فیلم‌های مارول و مردان ایکس در ددپول ۳، در حال حاضر انتظارات زیادی از این فیلم وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود که در گیشه فروش بالایی ثبت کند.

ونوم ۳ (Venom 3)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: کلی مرسل
 • بازیگران: تام هاردی، جونو تمپل، چیوتل اجیوفور
 • تاریخ اکران: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

ونوم ۳ نیز می‌تواند بهترین فیلم مارول ۲۰۲۴ باشد که برای اکران در ژوئن ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است. این فیلم مارول جدید ۲۰۲۴ دنباله دو فیلم قبلی ونوم است که هردو از موفق‌ترین آثار مارول در سالیان اخیر بوده‌اند. همین موضوع در کنار کیفیت دو فیلم قبلی باعث شده تا طرفداران مشتاقانه انتظار این مورد از بهترین فیلم های مارول در سال ۲۰۲۴ را بکشند.

اگر با شخصیت ونوم آشنا باشید می‌دانید که ونوم شخصیتی ضدقهرمان و از دشمنان مرد عنکبوتی محسوب می‌شود که در دو قسمت قبلی تام هاردی نقش او را ایفا کرده است. آخرین بار شاهد حضور ونوم در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست بودیم که از همان زمان هم شایعاتی درباره فیلم جدید ونوم مطرح شد.

ونوم ۳ به عنوان یکی از جدیدترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ این فرصت را دارد تا یکی از موفق‌ترین فیلم‌های دنیای مرد عنکبوتی باشد. علاوه بر این اخیرا و با انتشار  انیمیشن جدید Spider-Man: Across The Spider-Verse طرفداران با پیچیدگی‌های دنیاهای موازی مارول مواجه شدند که در آن ونوم با سفر به دنیاهای مختلف در تلاش برای ارتباط برقرار کردن با خانم چن صاحب فروشگاهی بود.

در حال حاضر اطلاعات بسیار کمی از داستان این مورد از فیلم های ۲۰۲۴ مارول داریم و فقط اطمینان داریم که حضور دو بازیگر جدید در ونوم ۳ یعنی جونو تمپل و چیوتل اجیوفور تایید شده است.

برخی طرفداران معتقدند که در ونوم ۳ شاهد حضور کارتل لوبو که یک گروه گنگستری گرگینه‌ای است خواهیم بود که در کمیک‌ها به آن‌ها اشاره شده است. در مجموع باید گفت که ونوم ۳ به عنوان یکی از فیلم های جدید مارول ۲۰۲۴ شانس موفقیت بالایی دارد.

کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی (Captain America: Brave New World)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: جولیوس اوناه
 • بازیگران: شیرا هاس، هریسون فورد، آنتونی مکی
 • تاریخ اکران: ۳ مرداد ۱۴۰۳

کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی دیگر فیلم جدید مارول ۲۰۲۴ است که در آن شاهد ادامه ماجراجویی‌های فالکون در نقش کاپیتان آمریکا و تلاش او برای جانشینی استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا اصلی هستیم. این فیلم برای اکران در جولای ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

این مورد از فیلم های مارول جدید چهارمین فیلم مجموعه کاپیتان آمریکا محسوب می‌شود و در حال حاضر اطلاعات خاصی از داستان آن نداریم، اما در مجموع انتظار داریم که با یکی از بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ مواجه باشیم.

کریون شکارچی (Kraven The Hunter)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: جی سی چندور
 • بازیگران: آرن تیلور جانسون، راسل کرو، آریانا دیبوزه
 • تاریخ اکران: ۹ شهریور ۱۴۰۳

عنوان جدیدی از دنیای سینمایی مرد عنکبوتی که می‌تواند بهترین فیلم مارول ۲۰۲۴ باشد کریون شکارچی است. در حال حاضر طرفداران درباره این فیلم و شخصیت کنجکاوی زیادی دارند و در نتیجه برای قضاوت درباره موفقیت یا عدم موفقیت آن باید منتظر آینده باشمی.

کریون شکارچی در جهانی متفاوت از همه مرد عنکبوتی‌هایی که تا امروز دیده‌ایم قرار دارد و البته از دشمنان مرد عنکبوتی است. داستان این فیلم مارول جدید ۲۰۲۴ درباره یک مهاجر روس به نام سرگی کریوینوف است که تصمیم دارد به دنیا اثبات کند بهترین شکارچی جهان است.

رعد و برق‌ها (Thunderbolts)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: جیک شرایر
 • بازیگران: فلوانس پیو، هریسون فورد، دیوید هاربر
 • تاریخ اکران: ۳۰ آذر ۱۴۰۳

یکی دیگر از بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ فیلم صاعقه‌ها یا رعد و برق‌ها است که برای اکران در دسامبر ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است. در حال حاضر اطلاعات خاصی درباره داستان این مورد از بهترین فیلم های مارول در سال ۲۰۲۴ نداریم اما کاراکترهای فیلم قرار است از دنیاهای متفاوتی به هم وصل شوند.

از جمله افراد گروه رعد و برق‌ها باید به یلنا بلوا، فلورانس پیو، باکی بارنز، تسک مستر، نگهبان قرمز و گوست اشاره کرد. این گروه را شخصی به نام ولنتینا الگرا فانتین دور هم جمع کرده است.

فیلم رعد‌وبرق‌ها بنابر شایعات موجود نقش مهمی در جهان سینمایی مارول دارد چراکه حالا که داستان بلک ویدو به پایان رسیده باید دید آیا خواهر او می‌تواند به همان اندازه باورپذیر و موفق باشد. در داستان این مورد از جدیدترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ آماده که گروهی از ابرشرورها توسط دولت جمع و عازم یک ماموریت مهم می‌شوند.

اسپایدرمن: فراتر از دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Beyond the Spider-Verse)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: خواکیم دوس سانتوس، کمپ پاورز، جاستین کی تامپسون
 • صداپیشگان: شامیک مور، هایلی استاینفلد، برایان تایری هنری
 • تاریخ اکران: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳

این مورد از فیلم های ۲۰۲۴ مارول در واقع یک انیمیشن مرتبط با جهان مرد عنکبوتی است که قرار بود ابتدا تنها دو سری از آن ساخته شود اما با موفقیتی که کسب کرد، سونی تصمیم گرفت قسمت جدیدی از آن تولید کند. بر همین اساس این مورد از فیلم های جدید مارول ۲۰۲۴ برای اکران در مارس ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

البته که تاریخ اکران این فیلم هم تحت تاثیر اعتصابات هالیوود که برخی از صداپیشگان این انیمیشن را شامل می‌شد اندکی جابجا شد با این حال همچنان امید بر این است که به عنوان یکی از فیلم های مارول جدید در همین سال ۲۰۲۴ شاهد آن باشیم.

ال موئرتو (El Muerto)

بهترین فیلم های مارول 2024

 • کارگردان: جوناس کوآرون
 • بازیگران: بد بانی
 • تاریخ اکران: ۲۲ دی ۱۴۰۲

ال موئرتو نیز یکی از بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ است که انتظار می‌رود در سال میلادی جدید شاهد آن باشیم. این بار مارول به سراغ شخصیتی رفته که احتمالا باید آن را اولین ابرقهرمان لاتین‌تبار بدانیم. این ابرقهرمان لاتینی قدرت خود را از ماسکی می‌گیرد  که به صورت نسل به نسل به ارث می‌رسد و ظاهرا قدرت حاصل از آن هم اصلا کم نیست و می‌تواند با برترین ابرقهرمانان مارول برابری کند.

برای بازی در نقش اصلی این فیلم جدید مارول ۲۰۲۴ هم یک بازیگر لاتین‌تبار انتخاب شده است. جالب است که ال موئرتو نیز از جمله شخصیت‌هایی است که با دنیای مرد عنکبوتی ارتباط دارد و بی‌ربط نخواهد بود اگر سال ۲۰۲۴ را سال گسترش جهان عنکبوتی با اکران فیلم‌هایی مرتبط با آن بدانیم.

البته که برخی کارشناسان و منتقدان از همین حالا نسبت به کش‌آمدن جهان عنکبوتی و پتانسیل آن هشدار داده‌اند و باید دید آیا ال موئرتو می‌تواند یکی از موفق‌ترین فیلم های جدید مارول ۲۰۲۴ باشد یا خیر.

جدیدترین فیلم‌های مارول در سال ۲۰۲۴ کدامند؟

در طول این مطلب فهرست کاملی از فیلم‌های جدید مارول در سال ۲۰۲۴ به شما معرفی کردیم که شامل مادام وب، ال موئرتو، صاعقه‌ها، کریون شکارچی، کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی، ونوم ۳، ددپول ۳ و البته انیمیشن اسپایدرمن: فراتر از دنیای عنکبوتی می‌شود.

نظر شما درباره بهترین فیلم های مارول ۲۰۲۴ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ماندالا در میان بگذارید.

 

منبع: تکراتو

به این مطلب امتیاز بدهید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۴.۸ / ۵. تعداد آرا: ۵

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نوشته های مشابه

3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن
2 ماه قبل

یک جا نوشتید ۲۰۲۳ بعد زیرش نوشتی اکران ۲۰۲۴

ارسلان
1 ماه قبل

سلام. خسته نباشید… کاش یه لیست هم از فیلم های اکران شده با کیفیت داشتید

دکمه بازگشت به بالا
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x