مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی (به انگلیسی: Spider-Man) یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است. وی توسط استن لی نویسنده و خالق چندین ابرقهرمان معروف مارول و استیو دیتکو خلق شده‌است. در آن زمان سردبیر مارول، به دلیل نوجوان بودن شخصیت پیتر پارکر و اینکه در آن دوره نوجوانان همکار ابرقهرمان بالغ بودند ، با ورود او به دنیای کمیک استریپ به عنوان یک کاراکتر مجزا مخالفت کرد.

اما استن لی پیتر پارکر را وارد یک کمیک کم فروش و در آستانه کنسل شدن مارول بنام فانتزی شگفت‌انگیز کرد و این کمیک رکورد فروش‌ها را شکست و محبوبیت شخصیت اسپایدرمن باعث شد صاحب یک کمیک استریپ مختص به خود به نام «اسپایدرمن شگفت‌انگیز» شود و در سال ۲۰۱۳ پس از مرگ پیتر پارکر به دست دکتر اتو اکتاویوس و ۷۰۰ شماره پایان یافت در واقع اکتاویوس ذهن پیتر پارکر را وارد جسم در حال مرگ خود کرد و ذهن خود را وارد بدن پیتر پارکر کرد سپس تحت تاثیر خاطرات پیتر پارکر تبدیل به یک ابرقهرمان به نام اسپایدرمن برتر شد و طی این اتفاقات کمیک استریپی جدید به نام «اسپایدرمن برتر» جای سری اسپایدرمن شگفت‌انگیز را برای مدتی گرفت و پس از ۳۲ شماره دوباره سری اسپایدرمن شگفت‌انگیز برگشت.

البته اسپایدرمن در طی سال ها کمیک استریپ‌های فرعی زیادی داشته‌است. از سری کمیک استریپ‌های اسپایدرمن می‌توان به سیمبیوت اسپایدرمن و آلتمیت اسپایدرمن که صاحب یک سریال انیمیشنی بود و در دنیایی موازی جریان داشت که مردعنکبوتی آن پیتر پارکر(زمین ۱۶۱۰) بود ، سری پیتر پارکر : اسپکتکیولار اسپایدرمن، وب آو اسپایدرمن و… اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا